PERIODONTOLOGIA

PERIODONTOLOGIA

  • usuwanie kamienia nazębnego i osadów/scaling z piaskowaniem 260 zł
  • kiretaz zamknięty (l ząb) 150 zł
  • płukanie kieszeni z apllkacja leku 100 zł
  • szynowanie zębów (do 6 zębów) 450 zł

PERIODONTOLOGIA

Fachowa opieka dla Twojego przyzębia

Periodontologia to dziedzina obejmująca diagnozowanie i leczenie chorób przyzębia. Samo przyzębie to tkanki będące w kontakcie z szyjką zęba i korzeniem czyli dziąsła, ozębna i okostna, a także kość wyrostka zębodołowego.

Jakie czynniki prowadzą do chorób przyzębia?

Główną przyczyną chorób przyzębia jest niewłaściwa lub niedostateczna higiena jamy ustnej. Do ich rozwoju przyczynia się obecność płytki bakteryjnej na zębach, dziąsłach bądź uzupełnieniach protetycznych. Nieusuwana płytka jest doskonałym siedliskiem bakterii. Jeśli dociera do szczeliny dziąsłowej, prowadzi do rozwoju drobnoustrojów, które wpływają niszczycielsko na pobliskie tkanki. Choroby przyzębia to w dużej mierze zapalenia – zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia, które może dotykać swym zasięgiem głęboko położone tkanki, w tym nawet kości wyrostka zębodołowego szczęk. Do powstawania chorób przyzębia prowadzić mogą także: awitaminoza, palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, zaburzenia hormonalne, zaburzenia ogólnoustrojowe (np. cukrzyca) czy nieprawidłowo wykonane uzupełnienia protetyczne.

Kiedy powinien pomóc nam periodontolog?

Najczęstszym objawem chorób przyzębia jest krwawienie dziąseł zauważalne np. w trakcie szczotkowania zębów. Należy pamiętać, że zdrowe dziąsła nie krwawią! Jeżeli więc zaobserwujesz krwawienie z dziąseł – leczenie periodontologiczne może okazać się nieuniknione. Do innych niepokojących objawów należą:

  • ruchomy ząb(albo zęby)
  • odsłonięcie szyjek zębowych
  • stany zapalne dziąseł
  • nadwrażliwość na temperatury
  • nieprzyjemny zapach z ust
  • nieprzyjemny posmak w ustach

 

Jak leczyć periodontopatie?

Wymaga ona szereg zabiegów higienizacyjnych: usuwania kamienia naddziąsłowego, poddziąsłowego i płytki nazębnej. Jeśli doszło do zaognienia stanów zapalnych – to ich zwalczenie staje się priorytetem. Ważny jest także instruktaż higieny jamy ustnej, który pozwoli na uniknięcie zagrożenia chorobami przyzębia w przyszłości.

zobacz nasze usługi
Umów wizytę
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer36542/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer36542/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer36542/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51